20
bře
Hygiena a dezinfekce s pračkami Romo
Také jste v současné vypjaté a náročné době zodpovědnější a ohleduplnější k ostatním lidem kolem vás?
Aplikovali jste i u sebe v posledních dnech zvýšené nároky na hygienu, zejména častější důkladné mytí rukou? A především: nosíte roušky nebo cokoli, co je může alespoň z části funkčně nahradit, například vícevrstvé šátky nebo šály? Ano? Skvělé!
Nezapomínejte ale, že účinnost roušky není neomezená. Počítá se zpravidla na několik minut, maximálně několik desítek minut. Zatímco jednorázovou roušku je poté nutno co nejopatrněji vyhodit, šátky a roušky, které se budou používat opakovaně, je nezbytně nutné vydezinfikovat. Dezinfekci šátku či roušky provedeme nejlépe vyvařením v hrnci po dobu alespoň 5 minut nebo vypráním odděleně od ostatního prádla při teplotě minimálně 60 °C, čím vyšší ale teplota vody bude, tím samozřejmě lépe.
Například u praček Romo se proto nebojte zvolit rovnou program Bavlna 90°. Náš nezvaný host ze skupiny koronavirů totiž vysoké teploty vyloženě nesnáší a znamenají jeho zaručený a definitivní konec. Nic samozřejmě neskazíme ani přežehlením roušky či šátku po vyprání, optimálně parní žehličkou.
Bojujte se zákeřným protivníkem tou nejúčinnější zbraní: hygienou. 

Web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci obsahu cookies. Interakcí s webem s tím souhlasíte.