Historie značky Romo

Prvopočátky značky Romo se datují až do roku 1949, kdy z dílny na opravu elektrospotřebičů ve Fulneku vznikl podnik ROMO. Jedním z prvních výrobních programů se staly montáže obecních rozhlasů a veřejného osvětlení, z něhož vznikl i nynější název Romo. Za více než 50 let existence společnosti se tato značka dostala do širokého povědomí řady zákazníků nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí.

V roce 1953 společnost vyrobila první vířivé pračky, které byly postupně inovovány do velmi oblíbených kombinovaných praček představující spojení tradiční vířivky s odstředivkou prádla.

Vysoká technologická úroveň byla prokázána v roce 1957, kdy byl úspěšně ukončen vývoj první automatické pračky pro domácnosti a malé prádelny.

Koncem 60let a začátkem 70let dosáhl podnik největší technologické modernizace nejen ve všech základních provozech fulnecké oblasti, ale úspěšně dokončil také výstavbu a zahájil výrobu v závodě v Ostravě.

Podnik ROMO se stal v průběhu 80let významným výrobcem elektromotorů, praček a odstředivek prádla pro domácnosti, průmyslových praček a dodavatelem velkoprádelenské techniky pro oblast služeb.

V roce 1991 došlo k významným strukturálním změnám a ze státního podniku vznikla firma s názvem ROMO a.s. Došlo k její privatizaci a vytvoření nového systému řízení v podobě holdingového uspořádání společnosti.

V průběhu následujících let byl klasický sortiment praček na ústupu, což vedlo majitele firmy ROMO a.s. k diverzifikaci obchodních aktivit a rozšíření portfolia o automatické pračky a myčky nádobí, v roce 1994 o sortiment chlazení a sporáky a dvojkombinace myček s varnou deskou.

V současnosti se značka ROMO profiluje v oblasti výroby ekologických automatických praček a klasických vířivých praček a také v prodeji a výhradní distribuci kvalitního evropského chlazení a sporáků.

Jak kombinované chladničky, tak zásuvkové mrazničky ROMO jsou především synonymem pro úsporný provoz (většina spotřebičů je zařazená v en. třídě A+ nebo A++), vysokou kvalitu zpracování a celkovou mechanickou odolnost a spolehlivost.

Sporáky ROMO charakterizuje praktičnost, obrovský vnitřní prostor trouby a také maximální možná výbava v dané cenové kategorii.

V roce roce 2017 obohatily nabídku Romo nové modely vrchem plněných praček a chladících vitrín pro komerční provozy a domácnosti. 

Rok 2018 je ve znamení velkých změn v sortimentu Romo. Do nabídky byly zařazeny zcela nové modely předem plněných praček řady RWF s množstvím převratných funkcí, nová řada sklokeramických a kombinovaných plynových sporáků a v neposlední řadě také zcela nová řada kombinovaných chladniček Maxi Space Line a No Frost mrazniček.

Léto 2018 bude v podání Romo opravdu horké. V nabídce značky se objeví zbrusu nové modely kondenzačních i tepelným čerpadlem vybavených sušiček prádla a myček nádobí.

Všechny výrobky ROMO samozřejmě splňují nejpřísnější evropské normy a požadavky na kvalitu použitých dílů a úroveň dílenského zpracování. Všechny produkty Romo jsou během výrobního procesu opakovaně kontrolovány, abychom mohli za všech okolností zaručit, že zákazník obdrží vždy produkt té nejvyšší možné kvality.

Web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci obsahu cookies. Interakcí s webem s tím souhlasíte.